Юридична фірма "Аркс"
П'ятниця, 16.04.2021, 03:19
Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої статті [3]
Корисна інформація [2]
Матеріали взяті з відкритих джерел

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Головна » Статті » Корисна інформація

Заборона виїзду за кордон боржникам, що мають невиконані зобов’язання

Державний виконавець Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції.

Рак Марина Сергіївна

Заборона виїзду за кордон боржникам, що мають невиконані зобов’язання

Відповідно до нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», згідно із ст. 11 ч. 3 п. 18, державному виконавцю надано право у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи за межі України – до виконання зобов’язань за рішенням.

Підставою для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон є випадки існування договірних чи інших невиконаних зобов’язань - до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Аналіз норм чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України», Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», свідчить про те, що наявність в особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України, причому питання щодо такого обмеження вирішується судом.

Подання державного виконавця повинно відповідати вимогам, що визначені листом Міністерства юстиції України «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів», а саме: ухилення боржника від виконання своїх обов’язків повинно бути обґрунтовано та проведено достатньо заходів примусового виконання рішень передбачених Законом України «Про виконавче провадження» у повній мірі з додаванням копій документів виконавчого провадження.

В подальшому, державний виконавець не пізніше наступного дня після надходження ухвали суду про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов’язань направляє засвідчену судом копію цієї ухвали для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Адміністрація Державної прикордонної служби України не пізніше наступного дня після надходження зазначеної ухвали суду приймає її до виконання, про що повідомляє листом відповідний орган державної виконавчої служби.

В Адміністрації Державної прикордонної служби України постановку на контроль осіб (боржників), яких згідно з судовими рішеннями тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України, або їх зняття з контролю, готуються Окремим центром управління ризиками Державної прикордонної служби України.

У разі виконання боржником відповідних зобов’язань, у тому числі аліментних, та у зв’язку із закінченням виконавчого провадження на підставі частини першої пункту 8 статті 49 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець виносить відповідну постанову про закінчення виконавчого провадження, копія якої підлягає обов’язковому направленню до Адміністрації Державної прикордонної служби України для своєчасного зняття особи (боржника) з контролю.

 

Категорія: Корисна інформація | Додав: arx (23.05.2011) | Автор: Рак Марія Сергіївна
Переглядів: 8448 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2021